کانکس مطبوعاتی

کانکس مطبوعاتی :

کانکس مطبوعاتی یا دکه روزنامه  یکی از نمونه محصولاتی است که در سطح شهر کاربرد فراوانی داشته و اگر کمی توجه داشته باشید در بخش های مختلف شهر شکل های مختلف دکه روزنامه را مشاهده خواهید کرد. کانکس های مطبوعاتی در ابعاد متفاوت و با توجه به نیاز و کاربری مشتری ساخته شده و گاهی جهت فروش تنقلات و حتی چیزی شبیه سوپرمارکت تجهیز می شود. گاهی نیز این کانکس ها جهت اطلاع رسانی و راهنمایی عابرین در معابر یا محل برگزاری نمایشگاه ها تعبیه می شوند و نام کانکس اطلاع رسانی یا کانکس اطلاعات را به خود میگیرند. کانکس مطبوعاتی طرح های مختلفی داشته و قابل ساخت با نماها و متریال متفاوت میباشد، میتوان در نمای خارجی کانکس مطبوعاتی از ورق گالوانیزه، نمای کامپوزیت یا حتی شیشه سکوریت استفاده کرد. حتی میتوان برای کانکس مطبوعاتی یک عدد پیشخوان در نظرکانکس مطبوعاتی گرفت که روزنامه ها و مجلات را روی آن جهت فروش و نمایش قرار داد. کانکس های مطبوعاتی از کیفیت فوق العاده ای برخوردار بوده و به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که در معرض باران و برف هیچ آسیبی به کانکس وارد نمی شود. این نوع کانکس جهت استفاده فروشگاه ها و مغازه داران، فضاهای باز نمایشگاهی، نمایشگاه های سیار، نمایشگاههای خیابانی، نمایشگاههای موقت، سازمان میادین میوه تره بار، بازار روز و خیابان ها جهت فروش روزنامه، مجلات، کتاب و انواع کالاهای مصرفی و سایر خدمات میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

از دیگر کاربردهای مبلمان شهری ارائه محصولاتی باشد که ضمن اشتغال زایی بتواند محصولات فرهنگی را در کلیه مکانهای عمومی در دسترس کلیه شهروندان قرار بگیرد.

با توجه به کمبود مکانهای عمومی در شهرها بعضا اینگونه سازه ها در ابعادهای کوچک که متغیرند و اکثرا با عرض ۲/۵ متر یا ۳ متر و طول ۲/۵ تا ۴ متر دیده می شود عرضه می شود.

یکی از راهکارها برای فعالیت های فرهنگی در چیدمان مبلمان شهری، استقرار کیوسک فرهنگی و یا همان کیوسک مطبوعاتی است که در بین صاحبان این شغل به کیوسک مطبوعاتی مشهور گشته است.