کانکس اتاق خواب

کانکس اتاق خواب :

در برخی از سفارشها برای کانکس مسکونی، مشتریان قصد دارند ساختمان خود را ضد زلزله و مقاوم سازی کنند و باید ساختمان را تخلیه کنند جهت جلوگیری توقف کار روزانه هایشان معمولا در این مدت ساخت، داخل کانکس های اسکان موقت مستقر می شوند پس از اتمام پروژه هم میتوان کانکس ها را فروخت. کانکس های مسکونی ابعاد مشخصی ندارند در هرابعادی که مشتری بخواهد می سازیم . اجرای کلیه مواردی که داخل منزل خودمان داریم در کانکسهای مسکونی لازم است پس حداقل باید کانکسهای مسکونی طوری ساخته شوند که کمترین تفاوت با منازل مسکونی داشته باشند چه بسا کانکس های مسکونی در مواردی ارجحیت دارند به بناهای قدیمی . کانکس های مسکونی باید حتما سرویس بهداشتی و حمام داشته باشند.

در ساخت کانکس های مسکونی بایستی تعبیه کلیه امکانات رفاهی گرمایشی و سرمایشی متناسب با تعداد نفرات داخل کانکس را در نظر بگیریم. مثلا ظرفیت کولر گازی ( اسپیلیت ) باید متناسب با فضای اتاق یا راهرو یا متناسب با تعداد نفرات در نظر گرفته شود در داخل کانکس های مسکونی معمولا بصورت کانکس یا کمپ مسکونی اجرا و عرضه میشود در کمپ های مسکونی که به متراژهای بالاتری ساخته میشوند معمولا جهت پرسنل کارگاه یک پروژه بزرگ مثل سد سازی و برج سازی اجرا می شوند .

کانکس اتاق خواب

کانکس اتاق خواب

t_tmpBDD8

معمولا برخی شرکتهای ساختمانی ترجیح میدهند تعداد زیادی کانکس بعنوان مسکونی جهت کارگاه بخرند چون پروژه هایشان خارج از شهر است و بقیه پرسنل باید داخل آنها ساکن شوند ، نسبت به بنای سنتی در برابر زلزله و حشرات مقاوم هستند. در کانکس های مسکونی، مساله سرما و گرما هم به واسطه وجود عایقهای قوی در دیواره ها و اجرای سقف کاملا مشکلی وجود ندارد و کانکس های مسکونی از این نظر عایق می باشند. کانکسهای مسکونی را میتوان مطابق سلیقه مشتری پارتیشن ، مبله و آشپزخانه و… تولید نمود و اگر سکونت خارج از شهر است و امکان آب و برق نداریم تعبیه قراگیری منبع آب و سپتیک فاضلاب اجباری است.

تهویه کانکسهای مسکونی باید به نحو مطلوبی صورت گیرد و در کلیه اتاقها و فضاهای دیگر کانکس مسکونی اجرا گردد. در صورت استفاده و نگهداری صحیح از کانکس های مسکونی، این کانکس ها طول عمر زیادی دارند و امروزه به جای سنتی خیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کانکس های مسکونی در بسیاری از موارد مورد نیاز قابلیت استفاده بالایی دارند، در مواقع فورس ماژور طبیعی مثل وقوع زلزله، کانکس های مسکونی می تواند به عنوان یک اسکان موقت استاندارد تا زمان بازسازی از طرف دولت استفاده شود.