اضافه بنای پیش ساخته

درباره اضافه بنای پیش ساخته

براساس بازدید به عمل آمده از محل اجرای پروژه به درخواست مشتریان محترم در خصوص ایجاد فضای مناسب با هرگونه بهره برداری، این شرکت اقدام به طراحی و تولید ساختمان های پیش ساخته به صورت اضافه بنا برروی پشت بام – اضافه بنای پیش ساخته در حیاط و اضافه بنای پیش ساخته در ملک نموده و نقشه و جزئیات مراحل نصب را به صورت پکیچی کامل جهت بررسی و اعلام نظر تقدیم می نماید.

شرکت ما بزگترین مرکز طراح و سازنده انواع کانکس  پانلی به صورت اضافه بنا و اجرا در محل و در محیط های مختلف جوی بر اساس نیاز خریدار محترم مطابق با استاندارهای تولید و ساخت می باشد. ساخت کانکس در پشت بام یا حیاط ، اضافه بنا بصورت سبک و سنگین طبق استاندارهای سازه و مقاومت پشت بام طی برداشت از محل خریدار توسط نماینده فنی شرکت ،جهت سکونت موقت ،انباری ،دفاتر کار ، سالن غذا خوری ،کانکس آرایشگاه و …. در بام یا حیاط ساختمان قابل اجرا میباشد.

در حالت کلی پوشش داخلی ، درب و پنجره ها و درب اضافه بنا از متریال های زیر می باشد:

 • پوشش داخلی : اجرای دیوار پوش PVC طرح چوب چاپی و یا لمینت شده درجه ۱ ، دیوار پوش پلی استایرنی روکشدار، گچبرگ ، کناف (ضخامت ۸ الی ۱۰ میلیمتر) ، بلکا ، رومالین و یا MDF با روکش لمینت شده(ضخامت ۶ الی ۱۰ میلیمتر) ، LDF روکش لترون(ضخامت ۸ الی ۱۶ میلیمتر)
 • درب و پنجره : ازجنس پروفیل آلومینیومی سنگین درجه یک با رنگ الکترو استاتیک بصورت کشویی و یا uPVC دوجداره و با یراق آلات درجه یک خارجی به همراه شیشه ۴ میلیمتری رفلکس رنگی
 • کف : از جنس تخته چند لایی ضد آب و کفپوش از جنس PVC ، دارای ۴۰ میلیمتر عایق پلی استایرن

نوع متریال مصرفی در سازه های اضافه بنای پیش ساخته در فضای پشت بام و حیاط و… بسته به نیاز خریدار محترم و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای ساخت سازه اضافه بنا پیش ساخته در نظر گرفته شده به شرح زیر میباشد:

 • اضافه بنای پیش ساخته با ساندویچ پانل با عایق تزریقی پلی یورتان بایرن آلمان با ضخامت ۴ ، ۶ و ۸ سانت در دیوارها و سقف
 • اضافه بنای پیش ساخته از نوع سایدینگ کانادایی با تیری ریزی در فواصل ۵۷ سانت با عایق پلاستوفم با ضخامت ۴ و یک لایه عایق پلی فوم با ضخامت ۱ سانت بهمراه دیوارپوشهای PVC روکش دار شرکت آذاران پلاستیک یا کمپارس.
 • اضافه بنای پیش ساخته از نوع گالوانیزه با ورقهای استاتیک با ضخامت ۵/. تولیدی فولاد مبارکه بهمراه عایق پلاستوفوم با ضخامت ۴ سانت با دنسیته مجاز و دیوارپوشهای روکش دار PVC
اضافه بنای پیش ساخته

اضافه بنای پیش ساخته

اضافه بنای پیش ساخته

اضافه بنای پیش ساخته

موارد استفاده از اضافه بنا :
 • جهت استفاده در پشت بام
 • جهت استفاده در کارخانه
 • جهت استفاده در پروژه صنعتی
 • جهت استفاده در محوطه باز صنعتی اداری و کارگاهی
 • جهت استفاده در ساختمان مسکونی و بنای پیش ساخته
 • و…

به عنوان مثال؛ یکی از انواع اضافه بنای پیش ساخته، اضافه بنای کارگاهی می باشد. نوعی از اضافه بنای پیش ساخته است که به منظور ساکن شدن کارگران و مهندسان و تکنسین ها و افرادی که بر سر پروژه های ساختمانی فعالیت می کنند در نظر گرفته می شود که در اصل حکم یک کارگاه متحرک را دارد و این امکان را برای کار فرما ها فراهم می کند که هنگامی که پروژه ساختمانی به پایان رسید اضافه بنای کارگری را از محل پروژه به محل پروژه ساختمانی دیگر منتقل کرد .

مشخصات فنی اضافه بنای پیش ساخته:

کف اضافه بنای پیش ساخته از نوع فریم های فلزی با پروفیل های رایج و استاندارد با اتصالات پیچ و مهره ای و آماده شده با پوشش کف از نوع تخته های ۱۸ میل خارجی و کفپوش های پلاستیکی ، زیرسازی با ملات ماسه و سیمان و کف سازی از نوع سرامیک ۴۰×۴۰ درجه یک ایرانی آب بندی شده. پوشش دیواره ها و سقف از نوع ساندویچ پانل پلی اورتان دورو ورق رنگی با ضخامت های ۶ سانتیمتر.نصب دربهای ورودی پروژه از نوع آلومینیوم رنگی یا از جنس U.P.V.C و دربهای داخلی اتاقها از نوع H.D.F و پنجره اتاقها از نوع U.P.V.C دو جداره با شیشه های رفلکس. نصب فلاشینگ ها با ورق های گالوانیزه رنگی و اجرا عایق بندی و درزبندی با چسب های ماستیک.اجرای تاسیسات برقی با سیم کشی های روکار در داخل داکت های پلاستیکی – کلید و پریزهای برق، روشنایی از نوع مهتابی و چراغ های سقفی .اجرای تاسیسات مکانیکی شیرآلات – لوله کشی های سرد و گرم – هواکش و دریچه های آلومینیومی و کابینت های فلزی با سینک و آبچکان جهت آشپزخانه . اجرای تاسیسات مکانیکی شیرآلات – لوله کشی های سرد و گرم – هواکش و دریچه های آلومینیومی و توالت ایرانی با روشویی چینی جهت سرویس بهداشتی .اجرای تاسیسات مکانیکی شیرآلات – لوله کشی های سرد و گرم– هواکش و دریچه های آلومینیومی و زیردوشی چینی جهت حمام . ۱-حمل و تخلیه کلیه قطعات و مصالح مصرفی به محل پروژه به عهده شرکت ما می باشد . ۲- فوندانسیون و شناژ بندی و نصب بیس پلیت ها با نقشه ارائه شده از سوی دفتر مهندسی این شرکت و اجرای آن از سوی ما و یا خریدارمحترم میباشد.

سازه مناسب برای اضافه بنای پیش ساخته:

سیستم سازه های فولادی سبک LSF مناسب ترین روش برای اضافه کردن یک یا دو طبقه به ساختمانهایی است که قبلا ساخته شده است زیرا:

۱-         با توجه به سبک بودن مصالح مصرفی بار اضافی به سازه زیرین وارد نمی شود.

۲-         مشکلات و کثیف کاری بنایی سنتی که اغلب موجب بروز مشکل و نارضایتی ساکنین واحدهای زیرین می گردد  وجود ندارد.

۳-         زمان اجرا بسیار کوتاه و سریع خواهد بود.

۴-         پس از اجرای نما، نمای طبقه اضافه شده با سایر طبقات زیرین کاملا یکسان و یکدست خواهد یود.

۵-         با اجرای یک سقف زیبا می توان شکوه خاصی به کل ساختمان بخشید.

۶-         کلیه الزامات استانداردهای مربوط به ساختمان برآورده میگردد.

برخی مشخصات فنی این سیستم عبارتند از :

 • سازه ها از پروفیل های با مقاطع خاص گالوانیزه است و نیازی به جوشکاری ندارد.
 • دیواره داخلی از گچ برگ با پوشش رنگ یا کاغذ دیواری ( از نظر ظاهری هیچ فرقی با دیوار گچی معمولی ندارد)
 • اجرای هر نوع نما بدون محدودیت امکانپذیر است
 • لوله کشی تاسیسات و برفی بصورت توکار
 • سقف از ساندویچ پانل یا ورق طرح سفال بسیار زیبا

.

تصاویری از اضافه بنای پیش ساخته: