اتاقک کانکس

اتاقک کانکس :

اتاقک نگهبانی یکی از نیازهای اساسی اماکن می باشد چرا که امروزه به دلیل گسترش جمعیت شهرها و روستاها و کمبود امکانات محلی یا شرایط اجتماعی نامناسب نیاز به حفاظت از دستبرد مورد توجه قرار گرفته  بصورت پایه شروع پروژه های ساختمانی یا عمرانی محسوب میشود.

در وهله اول شروع کار محل مشخص شده و با وسایل معمول مانند دیوارچینی یا توری و سپس وسایل مربوطه به محل حمل شده و کار آغاز میگردد ولی شب هنگام که کار تعطیل شده و کارگاه بسته میشود مهمترین بخش کار یعنی نگهبانی از سازه و وسایل موجود آغاز میگردد نگهبانی جزو لاینفک اجتماع امروزی بوده و حتی ساختمانهای آپارتمانی امروزی با حداقل نفرات دارای یک نگهبان چند منظوره جهت محافظت و همچنین نظافت بوده و در پروژه های ساختمانی و عمرانی اتاق یا کیوسک نگهبانی اولین بخشی است که اجرا شده و مسئولیت حفاظت ورود و خروج و نفرات و وسایل و ابزار را بعهده می گیرد .

مشخصات فنی اتاقک نگهبانی پیش ساخته

اتاق نگهبانی یا کیوسک نگهبانی معمولا از ابعاد ۵/۱*۵/۱ شروع شده و تاتاقک کانکسا ۴۰/۲*۶ استفاده میشود . اولین مشخصه این کیوسکها های جدید وسایل امنیتی شامل دوربین آژیر خطر به دفتر مرکزی و تلفن اضطراری و وسایب ایمنی شامل کپسول آتش نشانی و جعبه کمکهای اولیه وجود داشته اتاقهای نگهبانی دارای ارتفاع از کف زمین و بصورت محسوسی بر اوضاع کارگاه یا ساختمان و پروژه مسلط بوده و با داشتن پنجره های مناسب دید کامل و مشرف به اطراف داشته باشد.

در کانکس نگهبانی با احتساب فضای موجود سرویس بهداشتی یا درب داخلی و درب مجزا از بیرون و همچنین سینک و آبچکان جهت شستشو با کابینت فلزی یا MDF بالا و پایین آن داخل کانکس نصب نموده و امکان نصب یک صفحه MDF جهت نصب گاز یا اوپن با پایه جهت قراردادن وسایل مانند چای ساز و… را اجرا کرد یک مرکز مستقل و نفوذ ناپذیر جهت حفاظت از وسایل یا پروژه مورد استفاده قرار گرفته و میتوان شخص را بدون نگرانی از نیازهای روزانه تا مدتها در آن مستقر نموده اتاقک نگهبانی در صورت استفاده چند نفر پرسنل و نیاز به ابعاد با عرض و طول غیر متفاوت می تواند بصورت دو یاچند قلو ساخته شده و پس از حمل در محل به یکدیگر متصل گردد.

این کانکسها دستگاههای کنترل ورود و خروج نصب شده و تردد پرسنل با کنترل دستگاه مربوطه و ثبت توسط دوربین انجام می پذیرد ک در این روش برق کشی کانکس بصورت روکار و داخل داکت بوده و امکان سیم کشی آسان و سریع را جهت نصب دستگاههای مربوطه فراهم سازد.

در کانکس نگهبانی کامپیوتر نیز هست که امکان نصب داکت خالی و ورودی در جعبه تقسیم جهت سیم کشی شبکه نیز وجود دارد که این امر باعث امنیت بیشتر به دلیل اتصال به دیگر نقاط شرکت فراهم گردد . اتاقک نگهبانی پیش ساخته دارای حفاظ فلزی نرده ای امکان نصب حفاظ آکاردئونی نیز هست که علاوه بر حفاظ می توان روی کیوسک نور افکن و بلند گو نصب میشود.