معرفی سایت بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل

بانک اطلاعات ساندویچ پانل

در این مطلب قصد داریم تا با معرفی درباره  سایت هایی که در حوزه ساندویچ پانل فعالیت دارند مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شوند.

ساندویچ پانل چیست؟

یک سازه تقریبا پیش ساخته به حساب می‌آید که در صنعت و همچنین ساختمان سازی کاربرد های بسیاری دارد.

ساندویچ پانل از دولایه ورق و یک هسته تشکیل شده است ، ورق های استفاده شده در ساندویچ پنل نقش مراقبت و نگهداری هسته را بر عهده دارند ، هسته های ساندویچ پانل اصولا به صورتی هستند ، که عایق می‌باشند این عایق ها انواع مختلفی دارند ، برای مثال می‌توانیم به عایق پلی اورتان ، عایق پشم سنگ و پشم شیشه ، عایق پلی اتیلن و… اشاره کرد.

ساندویچ پانل

عایق ساندویچ پانل

عایق های به کاربرده شده در ساخت ساندویچ پانل بستگی به نوع آب و هوا شما و همچنین کاربری سازه شما تعیین می‌شود.به صورت کلی پر مصرف ترین عایق ساندویچ پانل تا به امروز استفاده از عایق پشم سنگ و پشم شیشه بوده است ، به دلیل قیمت پایین نسبت به دیگر عایق ها از آن بیشتر در صنعت ساختمان سازی استفاده می‌شود.

ورق ساندویچ پانل

علاوه بر انتخاب عایق مناسب در ساخت ساندویچ پانل ما نیاز به ورق مناسبی داریم که بتواند از هسته پانل به خوبی حفاظت کند ، هستنه در ساندویچ پنل یکی از مهم ترین اجزاء تشکیل دهنده می‌باشد که باید به خوبی از آن مراقبت شود.

از انواع ورق های پنل می‌توانیم به ورق آلوزینک ، ورق گالوانیزه ، ورق پلی کربنات و ورق فایبرگلاس را نام برد.در میان این ورق ها استفاده از ورق فایبر گلاس بیشتر می‌باشد و تقاضای بیشتری  نسبت به دیگر ورق ها دارد.

پانل دیواری و سقفی

به صورت کلی ساندویچ پانل به دو دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود ، ساندویچ پنل سقفی ، ساندویچ پنل دیواری

از ساندویچ پانل دیواری در ساخت سازه های مختص به پانل ها به کاربرده می‌شود ، اما در استفاده از ساندویچ پانل سقفی می‌توانیم در ساخت انواع ساختمان ها و سازهای از قبل ساخته شده استفاده کنیم.

استفاده از ساندویچ پانل سقفی گزینه خوبی برای جاگزین کردن روش عایق کاری های سنتی و قدیمی است. به دلیل طول عمر بالا ساندویچ پانل ها استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز بسیار مفید است. علاوه بر طول عمر بالا می‌توان گفت پانل های سقفی توانایی مورد استفاده قرار گرفتن در سازه های قدیمی و از پیش ساخته شده ، ساختمان ها و… را دارند.

کاربرد ساندویچ پانل

بیشترین کاربرد ساندویچ پانل به صورت کلی در ساخت سوله است اما امروزه با پیشرفت پانل ها استفاده از پنل در ساختمان سازی هم به ندرت به چشم می‌‌خورد و در آینده باید آماده پیشرفت آن باشیم.

ساندویچ پانل ها در ساخت سرد خانه ها و اتاق های ایزوله کاربرد های منحصر به فردی دارند از این رو در ساخت سرد خانه و اتاق های ایزوله بدون شک از پانل ها استفاده می‌شود.

در ساخت اتاق های حمل بار یخچالی و باری از ساندویچ پانل ها استفاده می‌شود ، به دلیل طول عمر بالا پنل ها و همچنین عایق بسیار خوبی که دارند ، در ساخت اتاق یخچالی بسیار بصرفه می‌باشند به دلیل کاهش هزینه سوخت و افزایش قدرت سرما در یخچال ها.

استفاده در انواع کانکس ها به در خواست مشتری و ایجاد محیطی عایق در ساخت کانکس ها.

استفاده از تری دی پانل در ساختمان سازی و ایجاد دیوارهای عایق در محیط و همچنین جلو گیری از هدر رفتن انرژی داخلی خانه می‌شود.

استفاده در ساخت اتاق ها وسوله های پرورش مرغ و جوجه به دلیل عایق بودن بسیار خوب ساندویچ پانل کاربرد بسیاری دارد.

فرق کانکس و ساندویچ پنل

در ساخت کانکس ها عمدتا از عایق ها استفاده نمیشود مگر این که به در خواست مشتری از عایق در ساخت کانکس ها استفاده شود که در صورت استفاده از عایق از پانل ها و ورق های عایق استفاده می‌کنند ، به صورت کلی کانکس سازه ای است بدون عایق با حمل و نقل دشوار اما در استفاده از ساندویچ پانل به دلیل جدا بودن قطعات در آن سبب می‌شود در هر زمان و مکان که شما اراده کنید بتوانید سازه خود را منتقل کرده و یا به راحتیآن را نصب نمایید.

قطعات پانل به صورت برش داده شده در محل نصب قرار گرفته و پس از آن کارشناسان و نصابان در محل حضور پیدا کرده و اقدام به نصب سازه می‌کنند.

حمل و نقل ساندویچ پانل بسیار آسان تر از کانکس است چرا که سبب می‌شود ما بتوانیم قطعات سازه خود را به راحتی جا به جا کنیم.

فلاشینگ

استفاده از انواع فلاشینگ که از جنس همان پانل است ، برای عایق بندی اطراف سازه به کار برده می‌شود ، نمونه فلاشینگ به کار برده شده در سازه فلاشینگ تاج ، فلاشینگ آبگیر و… می‌باشد.

از فلاشینگ آبگیر همان طور که از نامش پیداس برای جمع آوری آب سقف و هدایت آن به بیرون کاربرد دارد ، همچنین استفاده از فلاشینگ تاج در بالای قسمت ورودی سازه نصب می‌شود.

طرح ها

پانل ها در طرح های مختلف قابل ساخت می‌باشند ، از نمونه های آن می‌توانیم به ساخت ساندویچ پانل طرح چوب ، پانل طرح آجر ، و مدل های مختلف پانل ها در طراحی برش و ساخت اشاره کرد.

وبسایت بانک اطلاعات ساندویچ پانل

این وبسایت به صورت تخصصی در زمینه ساندویچ پانل که عمده کار آن اطلاع دهی درباره ساندویچ پانل ها می‌باشد فعالیت میکند از این رو می‌توانیم بگوییم ، این وب سایت یکی از بهترین مراجع پانل می‌باشد

در زمینه ساندویچ پانل وبسایتی به نام بانک اطلاعات ساندویچ پانل  فعالیت هایی دارد ، که برای نمونه از فعالیت های آن ها می‌توان به مشاوره در امر خرید و فروش ساندویچ پانل ، معرفی شرکت های سازنده ساندویچ پنل و شرکت های نصاب پانل ها ، شرکت های فروش عمده پانل ها و همچنین راهنمایی در امر خرید پانل ها به شما عزیزان کمک می‌کند.

علاوه بر داشتن خدمات بالا در این وب سایت بانک اطلاعات می‌توانیم درباره ساندویچ پانل اطلاعات بیشتر کسب کنیم به دلیل وجود مقاله های مفید در زمینه پانل ها ، ورق ، عایق ، اتاق های حمل بار ، ساخت کانکس و…

همچنین شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت های ساندویچ پانل در ابعاد و اشکال مختلف از طریق همین سایت با مشاورین و مسئولین در تماس باشید تا قیمت روز پانل ها ، کانکس ها و… را استعلام کنید.

sandewichpanel.com